scoala adina zotinca scoala adina zotinca scoala adina zotinca scoala adina zotinca scoala adina zotinca scoala adina zotinca scoala adina zotinca 6314_142561195914903_373552705_n 6314_142561199248236_1482172440_npoza1 poza4 poza5 poza6scoala adina zotinca

Noutati

Incep inscrierile pentru cursul de automachiaj

image.[3]Venind in contact zi de zi cu multe femei de cand practic meseria de estetician si make-up artist, realizez ca dorinta de a fi frumoase este din ce in ce mai mare. Fiecare femeie isi doreste sa fie bine si corect machiata, dar nu multe stiu sa abordeze aceasta tema.
Asadar, noi va venim in ajutor organizand cursuri de automachiaj. Cursul se va desfasura pe parcursul a 18 ore(acestea vor fi distribuite in funcție de programul cursantelor dintr-o grupa).Prima sesiune de curs va avea loc in luna Martie.

Fiecare persoana este diferita, unica cu fizionomii si morfologii ale pielii si fetei diferite. Impreuna cu noi veti invata ce produse va sunt potrivite, atat pentru ingrijirea zilnica, cat si pentru machiaj, ce culori vi se potrivesc, ce tipuri de machiaje va pun in valoare, ce trebuie sa evitati, ce pensule si accesorii trebuie sa contina beauty-case-ul personal.

Cursul este impartit in doua module:
diagnosticarea tenului
rutina de ingrijire
morfologia fetei 
ingrijirea sprancenelor
ordinea de aplicare a produselor
machiajul de zi
machiajul de seara

Formator make-up artist: Monica Lasita -telefon 0744 440 846
Coordonator curs: Adina zotinca make-up artist formatorDesign by QSolutions